
Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски се появи на стадион „Локомотив“ за първи път от месеци и даде дълго интервю след победата на тима с 1:0 над Левски в дербито на кръга.
„Ако не ме лъже паметта, точно по този начин преди 10 години се появих в Пловдив. Днес пак съм тук – и пак с постижение“, каза Крушарски с усмивка.
Бизнесменът похвали работата на треньора Душан Косич и целия щаб:
„Имаме екип, имаме треньор, който стои твърдо и не се подава на провокациите.“
Крушарски не спести критики към феновете заради инциденти по трибуните:
„Днес заминаха 5000 лева. Ако спрат тези ексцесии, ще имам още една заплата да давам за футбола.“
Той засегна и темата за стадиона и строителството на трибуните:
„Казах, че за 12 млн. ще направя три трибуни. Взеха 18 млн., строиха и пак газим калта… Нека инвеститорът си понесе отговорността.“
По повод обвиненията за залагания в българския футбол Крушарски заяви:
„В Локомотив е по-чисто от църква. Който го хванат, да си носи последствията.“
На финала той обеща да е по-често на трибуните и призова за повече работа и по-малко скандали:
„Футболът се оправя с работа и дисциплина. Без намеса на държавата няма как да стане.“


