
Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров призна след нулевото равенство срещу Арда, че умората сериозно е повлияла на представянето на „канарчетата“. Специалистът сподели, че би направил десет смени, ако правилата му го позволяваха.
„С оглед на ситуацията на терена трябва да съм доволен от точката. Разполагахме с ден по-малко за възстановяване и това си пролича. Освен това част от играчите реално нямат пълноценна подготовка. В тази ситуация единственото позитивно е резултатът“, коментира Херо.
Той подчерта, че физическото състояние и липсата на свежест са основният проблем:
„Ако имах право, щях да направя 10 смени. Скоростта ни липсва, а това е огромен проблем. Умората също личи във всяко действие.“
Димитров определи мача като най-слабия от началото на престоя му в клуба:
„Процесът по адаптация върви нормално, но все още опознавам отбора. Имахме само два дни почивка и това се отрази. Играхме под възможностите си.“
Треньорът обърна внимание и на проблемите в защитата:
„Опитвам се да намеря баланс в дефанзивната линия. Ботев е сред отборите с най-много допуснати голове, а поведението ни на терена все още е далеч от това, което искам да виждам.“
Херо се спря и на състоянието на Тодор Неделев, който изпитва болки след срещата с Черно море:
„За 3-4 дни не мога да променя нищо. Най-важното е да възстановим състава, а в момента имаме и наказани. Ако Тошко не е готов, губим още от дълбочината в състава – това е сериозен проблем.“


