ФИФА наложи втора забрана на Ботев (Пловдив) за картотекиране на нови играчи

ФИФА официално наложи втора забрана на Ботев (Пловдив) за картотекиране на нови футболисти. Новото наказание е влязло в сила на 6 ноември (четвъртък), сочи специализираната документация на световната футболна централа.

Санкцията забранява на „жълто-черните“ да регистрират нови попълнения в рамките на три последователни трансферни прозореца. Ботев вече има едно подобно действащо наказание, наложено на 24 октомври, което означава, че към момента клубът е с две активни забрани.

Подобни рестрикции вече са наложени и на други български клубове – Берое е със същия тип санкции, а от 3 ноември в списъка на ФИФА е добавен и Спартак (Варна).

Related Posts

Илиан Илиев-младши официално подписа с Истанбулспор

Българският национал Илиан Илиев-младши беше представен официално като нов футболист на Истанбулспор. Полузащитникът подписа договор за срок от три години с втородивизионния турски клуб. Преди финализирането на трансфера бившият играч…

Христо Янев след тежката загуба: Това отношение не отговаря на нивото на ЦСКА

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев не скри разочарованието си след поражението с 0:4 от украинския Полесия Житомир в контролна среща. Наставникът на „червените“ призна, че съперникът е демонстрирал много…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *