
Строителството на новия стадион „Българска армия“ навлиза в заключителната си фаза, а дългоочакваното завръщане на ЦСКА в своя дом е все по-близо.
По информация на Дарик радио и dsport, в края на месеца съоръжението ще бъде подложено на официална инспекция от представители на УЕФА и Българския футболен съюз. Проверката ще бъде ключова за определянето на сроковете, в които стадионът може да получи необходимите разрешителни и да започне да приема официални мачове.
Именно след тази инспекция се очаква да стане ясно кога „червените“ ще могат отново да играят пред своите фенове на обновената „Българска армия“.
Сигурно е обаче, че първото домакинство на ЦСКА в евротурнирите през новия сезон няма да бъде на новото съоръжение. Двубоят срещу Дери Сити от първия квалификационен кръг на Лига Европа ще се проведе на Националния стадион „Васил Левски“.
Новината за предстоящата инспекция е пореден знак, че проектът е близо до своя край и че една от най-големите мечти на привържениците на ЦСКА скоро ще се превърне в реалност.


