Умарбаев: Това дерби значи всичко за мен – посвещавам победата на семейството си

Парвиз Умарбаев се превърна в герой за Локомотив Пловдив, след като реализира единственото попадение при успеха с 1:0 над Ботев в 1/4-финалите за Купата на България.

„Поздравявам всички момчета за дисциплината и борбения дух. Имаше по-малко футбол и повече битка, затова адмирации за отбора и за нашите фенове“, заяви халфът веднага след последния съдийски сигнал на стадион „Локомотив“.

Таджикистанският национал не скри амбициите си:
„Винаги трябва да имаш цел, когато се занимаваш с футбол. В главата ми е да печелим. Ако успеем да вземем Купата, ще бъда изключително щастлив.“

Умарбаев говори и за промяната в тима след идването на Душан Косич:
„И аз пристигнах в труден момент, не беше лесно, но най-важното е, че се спасихме. От новия сезон има много нови играчи. С Косич има повече дисциплина, а неговата тактика носи точки и победи.“

За него дербито има специална стойност:
„Този мач е много важен както за треньора, така и за мен. От години съм в този клуб и го обичам. Именно затова победата е толкова ценна.“

Голмайсторът посвети успеха на най-близките си:
„Посвещавам тази победа на съпругата си, на дъщерите ми и на родителите ми. Преди сезона имах тежки моменти, но те бяха до мен и ми даваха сили.“

Related Posts

Илиан Илиев-младши официално подписа с Истанбулспор

Българският национал Илиан Илиев-младши беше представен официално като нов футболист на Истанбулспор. Полузащитникът подписа договор за срок от три години с втородивизионния турски клуб. Преди финализирането на трансфера бившият играч…

Христо Янев след тежката загуба: Това отношение не отговаря на нивото на ЦСКА

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев не скри разочарованието си след поражението с 0:4 от украинския Полесия Житомир в контролна среща. Наставникът на „червените“ призна, че съперникът е демонстрирал много…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *