
Дисциплинарната комисия на УЕФА санкционира Левски с 10 000 евро заради дискриминационни скандирания на феновете по адрес на футболисти на АЗ Алкмаар. Нарушението бе регистрирано по време на реванша от плейофите за Лигата на конференциите, загубен от „сините“ с 1:4 в Нидерландия.
От Европейската централа предупредиха, че при ново провинение в следващите две години на клуба ще бъде забранено да продава билети за гостувания в евротурнирите.
Любопитното е, че и първият съперник на Левски в Европа този сезон – Апоел Беер Шева – също бе глобен за расистко поведение на свои фенове в реванша срещу „сините“ в Унгария.
Санкции получиха и още три клуба, сред които германският Майнц, наказан с 40 000 евро, от които половината за използване на сигнални ракети в мача с Розенборг.


