
Старши треньорът на Ботев Враца Тодор Симов изрази сериозно разочарование от поражението срещу Славия, подчертавайки, че неговият тим е бил по-активният през целия двубой.
„Всеки, който гледа мача, видя кой отбор държеше контрола – това бяхме ние. Но във футбола една грешка пред собствената врата може да реши всичко. Славия се възползва от нашия пропуск и ни наказа. Аз на терена видях само един отбор, който диктуваше темпото“, заяви Симов.
Той отчете и лошия късмет в ключовите моменти:
„Имахме положения, но малшансът и неточностите в последната третина наклониха везните. Надявам се в следващите мачове шансът най-накрая да започне да работи за нас.“
Според Симов силната страна на Ботев Враца в мача е била контролът върху играта:
„Движението на топката, смяната на фланговете, динамиката – всичко това беше на ниво. Славия два пъти променяше подредбата си, за да ни спре. Ние търсим именно такава игра – да водим инициативата и да създаваме положения. Това го имаше, единствено резултатът липсва.“
Треньорът призна и проблемите в селекцията:
„Нямаме типичен централен нападател, човек, който да завършва ситуациите в наказателното поле. Крилата ни дават скорост, но когато съперникът се прибере дълбоко, става много трудно.“
Въпреки загубата Симов остава оптимист:
„Първенството е изключително равностойно. Момчетата тренират страхотно и се представят добре. А срещу топ отборите всеки иска да блесне. В Разград ще отидем да играем смело и вярвам, че можем да вземем точка или повече.“


