
СТК към БФС присъди служебна победа 3:0 на Добруджа в срещата срещу втория отбор на ЦСКА 1948 поради участието на повече играчи без изискване за тренираност от допустимото и нарушение на чл. 8, ал. 2, т.3, буква в.
Минути преди от СТК да публикуват със своето решение, от Пирин Благоевград публикуваха официално становище. Като „орлетата“ настояват, че ЦСКА 1948 II не за пръв път е използвал повече чуждестранни играчи от разрешеното във Втора лига, като това се е случило в мачовете на тима от Бистрица срещу Пирин и срещу дубъла на Ботев Пловдив.
Ето какво пише в решението на СТК към БФС по казуса от мача между дубъла на ЦСКА 1948 и Добруджа:
Поради участие на повече състезатели без изискване за тренираност от допустимото и нарушение на чл. 8, ал. 2, т.3, буква в/, от отбора на ФК „ЦСКА 1948“ Сф, на основание чл.47, ал. 7 от „Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС сезон 2024/2025“, СТК присъжда служебен резултат 3 : 0 в полза на ФК „Добруджа 1919“ Добрич в срещата от XIV-ти кръг на Втора Професионална футболна лига между отборите на ФК „ЦСКА 1948“ Сф – ФК „Добруджа 1919“ Дч.


