
Старши треньорът на Гьозтепе – Станимир Стоилов, сподели мнението си след поражението с 1:3 като гост на Галатасарай в двубой от 10-ия кръг на турската Суперлига. Българският специалист отчете силното първо полувреме на своя отбор, но призна, че грешките и червеният картон са наклонили везните в полза на домакините.
„Беше труден мач. Ако погледнем внимателно, имаше две ясно различни части за нас. През първото полувреме отборът ми искаше да играе и го правеше – играехме нашия футбол, вкарахме гола, който търсехме, и имахме още няколко положения. Дори можехме да отбележим втори гол“, заяви Стоилов.
„След това допуснахме грешка, от която Галатасарай се възползва. А червеният картон усложни всичко. През второто полувреме те имаха повече инициативата, натиснаха ни и заслужено стигнаха до победата“, добави треньорът на Гьозтепе.
Стоилов подчерта, че въпреки резултата, е видял позитивни сигнали от играта на своя тим и духа на футболистите му:
„Важно е, че опитахме да играем смело и да наложим нашия стил. Оттук нататък трябва да извлечем поуки от грешките си и да продължим да работим. Отборът върви в правилната посока.“
Поражението оставя Гьозтепе в долната половина на таблицата, но Стоилов изглежда уверен, че тимът му ще се стабилизира в следващите кръгове.


