
Треньорът на Гьозтепе Станимир Стоилов е отказал възможността да поеме турския гранд Фенербахче, съобщи журналистът Орчун Актен от VTR Spor.
„Фенерите“ търсеха нов наставник след промени в клуба, като в крайна сметка начело на отбора застана Исмаил Картал. Според информацията българският специалист обаче е бил сред основните кандидати за поста.
Предложението към Стоилов е дошло от новия президент на Фенербахче Азиз Йълдъръм, но Мъри е предпочел да остане в Гьозтепе и да продължи работата си с клуба.
Българският треньор има договор с тима за още един сезон, като в контракта му има опция за удължаване с допълнителни 12 месеца. Стоилов е заявил желание да продължи развитието на проекта, който пое преди около две години и половина.
Под негово ръководство Гьозтепе постигна сериозен прогрес. Отборът записа най-доброто си класиране от 1970 година насам, след като завърши на шесто място в турската Суперлига през миналия сезон.
Стоилов пристигна в клуба във второто ниво на турския футбол и успя да изгради стабилен състав, който се завърна в елита и се превърна в една от приятните изненади на шампионата.


