
Берое официално представи Владимир Манчев като нов старши треньор на отбора. Бившият национал застана пред медиите в Стара Загора заедно с новия главен изпълнителен директор Атанас Дафинов, който също беше представен като част от новото ръководство на клуба.
Още при първата си изява Дафинов подчерта, че амбициите пред Берое са пределно ясни – незабавно завръщане в Първа лига. Според него мястото на клуба и на футболния град Стара Загора е сред най-добрите отбори в страната, а престоят във второто ниво трябва да бъде възможно най-кратък.
От своя страна Манчев благодари за оказаното доверие и заяви, че е впечатлен от желанието в клуба да се работи за положителна промяна. Новият наставник увери привържениците, че той и екипът му ще направят всичко по силите си, за да върнат Берое обратно сред елита на българския футбол.
Специалистът засегна и темата за финансовата стабилност, като увери, че в клуба ще се държи на коректността и всички задължения ще бъдат изпълнявани в срок.
Паралелно с това ръководството вече работи активно по изграждането на състава за новия сезон. Манчев и Дафинов представиха първите две нови попълнения – Симеон Вешев и Борислав Вакадинов, които пристигат от състава на Марек.
Селекцията обаче далеч не е приключила. Новият треньор разкри, че се водят разговори и с други футболисти, като се очакват още нови имена да подсилят отбора в следващите седмици.
С тези действия Берое демонстрира сериозни намерения още от старта на подготовката, а в клуба не крият, че единствената цел пред тима е бързо завръщане в елита на българския футбол.


