
Шведският първенец Малмьо, който в четвъртък излиза срещу Лудогорец в групите на Лига Европа, инкасира разочароваща загуба у дома – 0:1 от столичния Юргорден.
Двубоят на „Еледа“ вървеше към нулево реми, но в 89-ата минута Аугуст Приске реши спора с далечен удар в долния десен ъгъл на вратата, пазена от ветерана Робин Олсен. Това бе първо поражение на Малмьо след три поредни равенства в Алсвенскан.
В класирането отборът на Хенрик Ридстрьом е шести с 39 точки, а Юргорден вече диша във врата му със 38 на седмата позиция.
Срещата бе и тест за нови мерки срещу фенове, които използват маски на трибуните – идея, предизвикала сериозни критики от клубовете и привържениците.
Сега вниманието на „сините“ е насочено към Лига Европа. В четвъртък (24 септември) от 22:00 ч. на „Еледа“ Малмьо ще приеме Лудогорец в първия си мач от груповата фаза.


