Лудогорец ще привлече поне двама български футболисти

Лудогорец ще привлече поне двама български футболисти, пише „Тема Спорт“. Основната причина е изискване на УЕФА при лицензирането и картотекирането за отделните турнири. Поради тази причина в последните години бяха договорени Георги Русев, Тодор Неделев, Спас Делев, Антон Недялков и др. Става въпрос за футболисти, които са от школи в България, различни от тази на „орлите“, и са се развили у нас.

При картотекирането пред УЕФА в Листа А трябва да имаш 25 състезатели, от които 8 да са тренирани от клубове от твоята лига между 15 и 21 годишна възраст, в продължение на поне 3 години, а тримата от тях през тези 3 лета да са били в твоята академия.

В момента осемте за Лудогорец в Лиса А са Антон Недялков (31 г.), Георги Терзиев (32 г.), Ивайло Чочев (31 г.), Георги Русев (26 г.), Иван Йорданов (24 г.), Хюсеин Кельовлуев (24 г.), Дамян Христов (22 г.) и Методи Стефанов (24 г.). При картотекирането за Лига Европа тази есен отпаднаха Тодор Неделев (31 г.) и Спас Делев (35 г.).

Сред набелязаните е нападателя на днешния им съперник Арда – Тонислав Йорданов (26 г.). Той прави един от най-силните си сезон – 5 гола и 4 асистенции в 16 двубоя.

 

Related Posts

Хулио Веласкес: Левски работи по нови трансфери, има още позиции за подсилване

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 срещу Ботев Враца в третата проверка на „сините“ по време на лятната подготовка. Испанският специалист заяви, че тимът продължава да натрупва…

Левски стигна до късно равенство срещу Ботев Враца в Правец

Левски и Ботев Враца завършиха 1:1 в третата лятна контрола на столичния тим. Двубоят се проведе в Правец, където съставът на Хулио Веласкес провежда подготовката си за новия сезон. „Сините“…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *