Лудогорец си осигури 7,5 милиона евро от Лига Европа

Лудогорец ще прибави 7,5 милиона евро към бюджета си благодарение на класирането в груповата фаза на Лига Европа, информираха от УЕФА.

„Орлите“ започнаха сезона в Шампионската лига, където преминаха през Динамо Минск, Риека и Ференцварош, но след отпадането си в плейофа успяха да намерят място в Лига Европа след успех над Шкендия от Северна Македония.

Гарантираната сума е минимумът, който клубът ще получи. Към нея може да се добавят още:

  • 450 000 евро за всяка победа в групите;

  • 150 000 евро за равенство;

  • допълнителни бонуси – 600 000 евро при завършване между първо и осмо място или 300 000 евро за класиране между девето и шестнадесето.

Най-голям приход от участие в Лига Европа ще получи Фенербахче – почти 17 милиона евро, докато най-ниска сума си е осигурил Генк – 5,6 милиона. Рейнджърс е втори по постъпления, а Рома трети.

В Шампионската лига лидер по приходи е Манчестър Сити с 64,3 милиона евро, докато Кайрат е с най-скромната гарантирана сума – 20,5 милиона.

Related Posts

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Левски е на крачка от марокански национал, решението идва до дни

Това изглежда като много сериозен трансферен удар от страна на Левски, ако сделката за Ел Мехди Ел Мубарик бъде финализирана, пише Гонг. Мароканецът е 25-годишен дефанзивен полузащитник, който през миналия…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *