
Българският шампион Левски продължава подготовката си за новия сезон с втора контролна среща по време на лагера в Правец. Във вторник „сините“ ще се изправят срещу Етър Велико Търново, а двубоят на Градския стадион започва в 18:30 часа.
Тимът на Хулио Веласкес стартира летните проверки с убедителен успех с 4:0 над Академик Свищов и ще използва предстоящия мач, за да продължи обиграването на състава преди началото на официалните срещи. До края на подготвителния период Левски има насрочени още проверки срещу Ботев Враца на 27 юни и сръбския Радник Сурдулица на 30 юни на стадион „Георги Аспарухов“.
След приключването на контролите вниманието на столичани ще бъде насочено към участието в квалификациите на Шампионската лига. В първия предварителен кръг „сините“ ще се изправят срещу босненския първенец Борац Баня Лука, като първият двубой е на 7 юли като гост, а реваншът е седмица по-късно в София.
Левски вече привлече три нови попълнения през лятото – Рейналдо, Давид Кусо и Адриан Райчев. Очаква се съвсем скоро клубът да финализира и трансфера на испанския ляв защитник Алекс Сентейес, който е набелязан за подсилване на отбраната.
За Етър предстоящият сблъсък ще бъде първи от поредица сериозни тестове през лятната подготовка. След срещата с Левски „болярите“ ще премерят сили още с Лудогорец, Ботев Пловдив, Черноморец Бургас и Янтра Габрово.


