Левски и ЦСКА се обединиха: Не на сигналните ракети и пиротехника

Левски и ЦСКА се обединиха преди Вечното дерби. Грандовете на българският футбол призоваха феновете си да не използват сигнални ракети и пиротехника по време на супер сблъсъка от 28-ия кръг на еfbet Лига днес от 14:45 часа на Националния стадион „Васил Левски“.

Ето какво написа Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров:

Левскари,

Да подкрепим любимия отбор на националния стадион „Васил Левски“ както сме го правили винаги – безрезервно и страстно от първата до последната секунда на мача.

Да създадем европейска атмосфера по трибуните, но само с позволени средства, защото футболът не е война, а съперничество на терена. Не използвайте сигнални ракети и пиротехника, защото те могат да бъдат изключително опасни за здравето и живота на всеки един зрител на трибуните на стадиона и носят солидни глоби за клуба.

Вярвам в безрезервната Ви подкрепа и съм сигурен, че за пореден път публика и отбор ще бъдат едно цяло.

 САМО ЛЕВСКИ!

Даниел Боримиров

Изпълнителен директор на „ПФК Левски“

Изпълнителните директори на ЦСКА Филип Филипов и Стоян Орманджиев също призоваха привържениците на „армейците“:

Армейци,

Предстои ни Вечното дерби между ЦСКА и Левски. Двубой, който всеки футболен фен, независимо от клубната си принадлежност, очаква с нетърпение. Битка, която десетилетия наред придава смисъл на българското първенство. Мач, заради който много малки деца са ставали големи футболни фенове.

Докато всички очи са вперени в случващото се на ст. „Васил Левски“, нека бъдем за пример. Подкрепата ви е безрезервна, хореографиите – за пример, страстта – истинска. Така, както трябва да бъде. Но нека ограничим изразяването на любовта си към любимия отбор до позволените средства.

Апелираме с цялата си вяра в разума на „червената“ публика да не се хвърлят застрашаващи живота ракети и бомби. И тъй като историята помни – нека не тежи на съвестта ни пострадал фен, нека не разплакваме нечия майка, нека не отказваме децата от магията на футбола. Феновете ни са доказвали, че могат да проявяват мъжество и без непозволени средства. Нека го направим отново. На стадиона място за агресия няма. Всички сме хора, всички сме българи!

Благодарим ви, „армейци“!

С признателност,
Филип Филипов, изпълнителен директор
Стоян Орманджиев, изпълнителен директор

  • Related Posts

    Левски официално с нов собственик, Наско Сираков остава президент на клуба

    Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД. С…

    Официално: Левски представи Алекс Сентейес!

    ПФК „Левски“ подписа договор със защитника Алекс Сентейес. Контрактът с испанския футболист е до лятото на 2029 година. Алекс Сентейес е роден на 30 август 1999 година във Валенсия (Испания).…

    Вашият коментар

    Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *