Заради деня и часа на мача с Левски от Ботев Пловдив скочиха срещу БФС и телевизията

Ботев Пловдив реагира остро на решението отложеният мач срещу Левски да се играе във вторник, 30 септември, от 17:30 часа.

В официалната си позиция „жълто-черните“ изразиха възмущение от насрочването, подчертавайки, че денят и часът са крайно неудобни за привържениците. Според пловдивчани Българският футболен съюз и телевизията, която държи правата за излъчване, пренебрегват интересите на феновете и клубовете, поставяйки на първо място единствено своите комерсиални цели.

Ето какво пишат „жълто-черните“:

„Официална позиция на ПФК Ботев Пловдив

Ръководството на ПФК Ботев Пловдив изразява своето дълбоко възмущение от решението дербито Ботев Пловдив – Левски София да бъде насрочено за 30 септември (вторник) от 17:30 часа.

Това решение е поредното доказателство, че Българският футболен съюз и неговите партньори от Нова Броудкастинг Груп не се съобразяват с феновете и клубовете, а действат единствено в услуга на собствените си комерсиални интереси.

Назначаването на мач от такъв ранг в работен ден и в толкова неподходящ час лишава хиляди привърженици от възможността да бъдат на стадиона и да подкрепят любимия си отбор. При почивен ден и начален час около 20:00, на най-модерния стадион в България щяха да присъстват минимум 16 000 зрители. Вместо това, с едно безумно решение, БФС и Нова Броудкастинг Груп съзнателно обричат трибуните на празнота.

Особено ощетени са феновете на гостуващия отбор, които ще бъдат принудени да пътуват от София в работен ден, за да подкрепят своя тим. Това е пореден удар по истинските фенове на българския футбол – хората, които са неговата душа.

ПФК Ботев Пловдив заявява категорично: алчността на Нова Броудкастинг Груп и подчинението на БФС водят до системна експлоатация на българските клубове и унищожаване на футболната атмосфера по стадионите. Стадионите остават празни, приходите за клубовете са сведени до минимум, а вместо развитие, футболът ни е тласкан към разруха.

Ние питаме: Футболът в България играе ли се за феновете или за телевизиите? И ако този порочен модел продължи, много скоро по каналите на Диема няма да има футбол, а единствено банкети на „отрочетата“ на БФС.

Призив към българските клубове:

Призоваваме всички клубове от Първа лига и Втора лига да не остават безучастни пред този пагубен модел. Днес решението ощетява нашите фенове, утре ще ощети вашите. Само с общи усилия можем да променим тази практика и да поставим отново на първо място интересите на футболните клубове и техните привърженици.

Българският футбол принадлежи на феновете и клубовете – не на телевизионни корпорации и чиновници.“

Related Posts

Ботев Пд върна свое дете: Димитър Тонев отново облече „жълто-черния“ екип

Ботев Пловдив официално обяви завръщането на Димитър Тонев, който се превръща в шестото ново попълнение на „канарчетата“ през летния трансферен прозорец. Роденият на 15 октомври 2001 година атакуващ футболист е…

Легендарни футболни реликви на търг в подкрепа на каузата на Стилиян Петров

Фондация „Стилиян Петров“ обяви старта на благотворителен онлайн търг, който има за цел да увеличи средствата, събрани по време на тазгодишното издание на благотворителния „Мач на надеждата“. Инициативата започва на…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *