Димитър Илиев готов за завръщане срещу Берое

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев е все по-близо до завръщане в игра и вероятно ще бъде на разположение за домакинството срещу Берое. Двубоят на стадион „Лаута“ е насрочен за събота (8 ноември) от 18:00 часа, но ще се проведе при закрити трибуни заради наказанието от три мача без публика, наложено след прекратеното дерби с Ботев.

Илиев попадна в групата и за въпросния мач с „жълто-черните“, но не взе участие, тъй като срещата бе спряна след едва 41 минути. В оставащите дни до сблъсъка с Берое ще стане ясно дали той ще започне като титуляр или ще се появи от пейката, като към момента вторият вариант изглежда по-вероятен.

Опитният нападател не е играл официален мач от 14 септември, когато получи травма при равенството 1:1 с Лудогорец. Преди две седмици бе близо до завръщане, но претоварване в тренировките наложи ново отлагане. От сряда Илиев вече тренира на пълни обороти с основната група, а старши треньорът Душан Косич ще вземе окончателно решение за участието му непосредствено преди мача.

Локомотив няма да може да разчита на наказания полузащитник Каталин Иту, който ще пропусне срещата.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *