Димитър Бербатов: Пенев беше човекът, който повярва в мен, когато самият аз се колебаех

Димитър Бербатов се сбогува с дълбоко лични и трогателни думи с легендарния Димитър Пенев, който почина на 80-годишна възраст. Бившият капитан на националния отбор използва социалните мрежи, за да изрази болката си от загубата на човека, изиграл ключова роля в началото на неговия футболен път.

Бербатов припомни, че именно Пенев е първият треньор, който му е подал ръка и е отворил вратата към големия футбол. По думите му Стратега е повярвал в него в момент, когато самият той не е бил напълно уверен в собствените си възможности.

В емоционалното си послание Бербатов описва Пенев не само като изключителен специалист, но и като бащинска фигура за цяло поколение млади футболисти. Той подчертава, че легендарният наставник винаги е бил до своите играчи – както на терена, така и извън него, особено в трудните моменти.

Бившият нападател не скри обичта и благодарността си, като заяви, че името на Димитър Пенев ще живее вечно и че той остава най-великият български треньор.

Поклон пред една личност, която не просто създаваше футболисти, а възпитаваше хора.

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *