Девет клуба от efbet Лига с лиценз за Европа, два са под условие

Лицензионната комисия към БФС официално обяви кои клубове са получили право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Общо девет отбора от елита са получили лиценз за Европа.

С условен лиценз обаче са два клуба – Арда Кърджали и Локомотив Пловдив. Освен за участие в евротурнирите, двата тима са получили условно разрешение и за участие в родното първенство.

Останалите клубове, които покриват изискванията за участие в европейските надпревари, са:

  • Левски
  • Лудогорец
  • ЦСКА
  • ЦСКА 1948
  • Ботев Пловдив
  • Черно море
  • Славия

Лицензи за участие в Първа лига са получили още Ботев Враца, Добруджа, Локомотив София, Монтана и Спартак Варна.

Очаква се в следващите седмици клубовете с условни лицензи да изпълнят поставените изисквания, за да избегнат евентуални санкции или ограничения преди началото на новия сезон.

Related Posts

„Непрежалимите“: Левски почита Гунди и Котков при представянето на шампионския отбор

Левски ще отдаде почит на легендите Георги Аспарухов и Никола Котков на 30 юни – една от най-тъжните дати в историята на клуба. Това ще се случи преди контролната среща…

Янев след успеха над Одра: Сенси показа класата си, а Цварц и Питас се сработват отлично

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев изрази задоволството си след победата с 3:2 над полския Одра Ополе в последната контрола на отбора по време на подготвителния лагер в Австрия. Наставникът…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *