Веласкес: Приятелските мачове са тренировки, не съм турист в София!

Новият старши треньор на Левски – Хулио Веласкес, говори пред журналисти при завръщането на тима в България след подготвителния лагер в Турция. Испанецът сподели впечатленията си от подготовката в курорта Белек и каза как върви работата по селекцията. Веласкес остана оптимист, че „сините“ ще покажат най-добрата си игра в официалните мачове, въпреки лошите резултати в контролите.

„Целта в момента е да вдигнем нивото, а не да го губим. Концентрираме сме върху входящите, а не изходящите трансфери. На всички е ясно, че пазарът диктува правила, които не са подвластни на треньорски решения. Но трябва да вдигнем нивото по най-бързия начин и относно играчите, които в момента са с нас, да извадим най-доброто“, започна испанският специалист.

„Приятелските мачове са тренировки за мен. Това, което видях в ежедневната ми работа в тези три седмици, е много позитивно. Групата работи много добре, желанието и влагането на играчите бе отлично. Най-важното е да сме готови за първия мач. Говорим с ръководството на клуба. Има позиции, на които трябва да подобрим нивото. Това не означава, че не съм доволен от играчите в тима. Пазарът е много динамичен и определя правилата. Истината е, че сме в добри отношения с отговорните фактори в клуба. И на всички ни е ясно в каква посоки да гледаме за позиции и профил на играчите, които търсим“, добави той.

„Отборът работи добре от първия ден, играчите имат добро отношение. Наша отговорност е да извадим най-доброто от тях. Искам да добавя, че изпитваме трудности в центъра на терена заради контузиите на Охене и Митков. Но още веднъж ще повторя, че сме наясно в каква посока гледаме. Трябва да видим как ще приключи трансферният прозорец, все още нямаме нови попълнения. Ще си върнем в центъра Митков и Охене, след което да направим оценка къде можем да вдигнем нивото. Наред с всичко трябва да сме боеспособни в шампионата, за да изпълним целите си“, каза още треньорът.

„Не съм дошъл в София на туризъм. Това е далеч от моя начин на мислене. Аз съм позитивен човек и вярвам, че нещата ще се получат по най-добрия начин. Ако не мислех така, щях да съм другаде или вкъщи. Дошъл съм да извадя най-доброто от тима и да накарам привържениците да се чувстват горди с отбора. Ваше мнение е, че отборът не играе добре, уважавам го. Ние сме в процес на изграждане. Ще се опитаме да изглеждаме по най-добрия начин в първите официални мачове“, завърши Хулио Веласкес.

Related Posts

Нова ера на Герена: В Левски говорят за големи промени след смяната на собствеността

Бившият директор „Комуникации“ на Левски Климент Йончев коментира настъпилите промени в клуба след официалното прехвърляне на мажоритарния пакет акции и изрази оптимизъм за бъдещето на „сините“. В публикация в социалните…

Левски е на крачка от марокански национал, решението идва до дни

Това изглежда като много сериозен трансферен удар от страна на Левски, ако сделката за Ел Мехди Ел Мубарик бъде финализирана, пише Гонг. Мароканецът е 25-годишен дефанзивен полузащитник, който през миналия…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *