
Ръководството на Ботев Пловдив обяви важна стъпка в развитието на клубната структура, след като потвърди, че от сезон 2026/27 отборът отново ще разполага с дублиращ състав.
„Жълто-черните“ ще се завърнат в Югоизточната Трета лига с втория си тим, който ще има ключова роля в изграждането на младите футболисти от академията. Идеята е талантите от школата да трупат ценен опит в мачове срещу мъжки съперници, което да улесни прехода им към представителния отбор.
През кампания 2024/25 клубът остана без своите дублиращи формации във Втора и Трета лига след незадоволителни резултати и изпадане. Според ръководството това е довело до сериозна празнина в процеса на развитие на младите играчи.
Начело на новосформирания тим ще застане Милен Кунчев, а негов помощник ще бъде Александър Грънчарски. Домакинските срещи на дублиращия състав ще се провеждат на централния терен на футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“.
От клуба подчертаха, че входът за всички двубои на втория отбор ще бъде свободен, което ще даде възможност на привържениците да следят отблизо развитието на най-перспективните футболисти в школата.
С включването на Ботев II в шампионата на Югоизточната Трета лига се очаква първенството да стане още по-конкурентно и привлекателно както за феновете, така и за младите състезатели, които ще получат шанс за изява на по-високо ниво.


