
Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков остана доволен от победата с 2:1 над Локомотив София, която класира „червените“ на четвъртфиналите в Sesame Купа на България. След двубоя той направи обобщение на есенния полусезон и очерта основните насоки за предстоящата зимна селекция.
„Мачът във Варна можеше да направи края на полусезона още по-добър, особено на фона на сериозното изоставане, за което говоря още от началото на работата си. Въпреки това показахме характер, изиграхме добър двубой и започваме да напредваме и в други направления“, заяви Величков.
Спортният директор отдели специално внимание на работата на старши треньора Христо Янев и промяната в облика на тима:
„Оценката идва най-вече от хората – тя е обективна и се чува ясно от трибуните. Скандиранията показват всичко. Работи се сериозно върху психологическия аспект. Върнахме желанието, духа и манталитета, които искаме да виждаме, а игровото поведение на отбора вече изглежда различно.“
По отношение на предстоящата селекция Величков подчерта, че решенията не са еднолични:
„Това не са само желания на треньора. В клуба сме наясно в каква посока трябва да се развиваме и ще работим целенасочено в този аспект“, допълни спортният директор на „червените“.


