
Нападателят на Спартак Варна Ахмед Ахмедов получи наградата за футболист номер 1 на третия кръг на ефбет лига. В него „соколите“ разгромиха ЦСКА с 3:0, а нападателя вкара два гола в тази среща.
Ето какво каза той:
Не мога да се наричам греой. Всички се старахме много в срещата срещу ЦСКА и определено дадохме всичко от себе си. Вкарах два гола с помощта на моите съотборници. Щастлив съм. Бях близо до хеттрика, но не можах да вкарам. Искам да победим Славия, ще дадем всичко от себе си. Надявам се да вкарам и да продължа да вкарвам. Много работа, всеки ден работим на 100%. Александър Томаш ни подготвя много добре, много добър треньор. Не ни притеснява че вдигаме летвата. Излизаме мач за мач и се опитваме всеки мач да побеждаваме. Феновете бяха напълнили стадиона, много ни помогнаха, дадоха ни сили много срещу тим като ЦСКА. Рано е да говорим за цели. Гледаме всеки мач да побеждаваме, още е много рано да се коментира.
С добрите резултати, които изиграхме в първите три кръга, всички очакват повече от нас. Надяваме се да побеждаваме и другите мачове. Томаш ни надъхваше и ни успокояваше да не се притесняваме, че играем срещу един от грандовете. Наистина ни помогна много. По-специално е чувството, когато играеш срещу бивш отбор. Бил съм и в ЦСКА, и в Славия. Познавам се с всички момчета, по-специално е чувството.
Разликата е голяма между Първа и Втора лига. По-бързо е темпото, повече футбол се играе, докато във Втора лига има повече единоборства и борба. Дали бих се върнал в ЦСКА, или Славия? На такива въпроси не обичам да отговарям, ще запазя за себе си отговора. Имам отговор, но не искам да отговарям. Всеки един футболист се надява да играе за националния отбор, но не знам какво да кажа. Не мога да коментирам. Искаме да стигнем колкото се може по-нагоре. Дай Боже шампиони, вицешампиони. Не сме си говорили, гледаме всеки мач да побеждаваме и да сме нагоре в таблицата.


