Атанас Атанасов: Победата е мъжка, борим се за всяка точка

 

Старши треньорът на Добруджа – Атанас Атанасов, остана впечатлен от характера и себераздаването на своите играчи след драматичната победа с 2:1 над Славия във Варна. Тимът от Добрич игра повече от половин час с човек по-малко, но удържа успеха с воля и дисциплина.

„Изцяло заслужени три точки. Момчетата се раздадоха докрай, изиграха мача като мъже – с характер, с достойнство. Дори след червения картон не се пречупиха, а свършиха своята работа на терена“, коментира Атанасов с удовлетворение.

Макар и далеч от дома, наставникът бе окуражен от подкрепата по трибуните:
„Не сме в Добрич, но се радвам, че имахме публика зад нас. Сега трябва само да надграждаме. Знаем откъде тръгваме, знаем и накъде искаме да вървим. Всички в клуба трябва да работим здраво и да продължим да се развиваме.“

Треньорът се върна и към загубата в първия кръг срещу Локомотив Пловдив, дошла след спорна дузпа:
„От моята гледна точка равенството щеше да е най-справедливият резултат в онзи мач. Но това вече е в миналото.“

Атанасов подчерта каква ще бъде целта на Добруджа през сезона:
„Във всеки мач ще се борим за точки – това е единственият начин да останем в елита. Няма да ни е лесно, но ще се борим с всичко, което имаме.“

 

Related Posts

Лудогорец и Етър направиха голово шоу, шампионите вкараха седем в първата си контрола

Лудогорец започна лятната си подготовка с впечатляваща победа, след като се наложи със 7:4 над Етър в зрелищна контролна среща. Разградчани решиха до голяма степен изхода на двубоя още преди…

Лудогорец представи новите екипи и загатна за нов генерален спонсор

Лудогорец официално показа екипите, с които ще се състезава през сезон 2026/27. От разградския клуб разкриха, че дизайнът на новите фланелки е вдъхновен от богатото историческо наследство на региона, а…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *