
Помощник-треньорът на Монтана Илиян Памуков остана доволен от представянето на своя тим в северозападното дерби срещу Ботев Враца, завършило без голове. Въпреки че тимът му игра част от мача с човек по-малко, Памуков подчерта, че Монтана е търсил победата до последния сигнал.
„Подготвихме ясен план за този мач и смятам, че момчетата го изпълниха много добре. До около 70-ата минута всичко вървеше по нашия сценарий. След това променихме системата на 5-3-1, защото Враца търсеше ударите след центрирания и целта беше да ограничим тези опасности“, обясни Памуков.
Той допълни, че Монтана е имал своите шансове:
„Знаехме какво да очакваме и не бяхме изненадани. Дори и с човек по-малко не спряхме да търсим победата. Ако бяхме останали 11 на 11, вярвам, че щяхме да продължим да натискаме.“
Памуков обаче призна, че равенството не носи удовлетворение:
„Не сме доволни от точката – ние излизаме за победа във всеки мач. Реално единствено Левски ни превъзхождаше игрово. В останалите срещи стояхме на нивото на съперниците. Като новак в лигата се представяме напълно достойно и се опитваме да играем футбол, който да радва публиката.“
Амбициите на тима остават високи:
„Ще направим всичко възможно Монтана да запази мястото си в елита – вярвам, че това е нашето място. Не се отказваме и от идеята да привлечем сериозно име през новата година“, завърши Памуков.
Монтана вече гледа към последното си предизвикателство за годината – гостуването на Локомотив Пловдив в турнира за Sesame Купа на България.


