Стилиян Петров: „Лазур“ ще бъде дом на надеждата, а най-важното за Любо Пенев е животът му

Бившият капитан на България Стилиян Петров говори пред Дарик радио и dsport дни преди второто издание на благотворителния „Мач на надеждата“, който ще се проведе на 6 юни в Стадион Лазур. Организаторът на инициативата призна, че подготовката е в заключителната си фаза, а интересът към събитието е огромен.

„Ентусиазиран съм, макар и малко изморен от последните седмици около организацията. Работи се на много нива – по подготовката на стадиона, по срещите с феновете и по цялостната логистика. Всички искат този ден да бъде специален“, заяви Петров.

Според него продажбата на билети върви повече от успешно и очакванията са трибуните на „Лазур“ да бъдат изпълнени.

„Хората показват невероятна съпричастност към каузата. Имаме подкрепата на партньори, спонсори и фенове от цялата страна. Бургас заслужава да бъде домакин на подобно събитие и вярвам, че градът ще се представи по отличен начин“, каза още той.

Петров разкри, че интерес към срещата проявяват и редица чуждестранни футболни звезди. Сред тях е бившият национал на Ирландия Джеймс Колинс, който дори се е интересувал от състоянието на българския отбор и участието на Димитър Бербатов.

Бившият полузащитник благодари и на Кирил Десподов, който е дарил лично 5000 евро за каузата.

„Това са примерите за младите хора. Той го прави в родния си град и заслужава поздравления“, подчерта Стенли.

Петров разкри още, че е разговарял с легендите Христо Стоичков и Красимир Балъков, които също ще подкрепят инициативата чрез дарение, макар Стоичков да няма възможност да присъства заради ангажименти в САЩ.

Средствата от събитието ще бъдат насочени към онкологичния център в Бургас, както и към подкрепа на хора, борещи се с онкологични заболявания.

Любо Пенев няма да присъства на мача

Най-емоционалната част от интервюто бе свързана със състоянието на Любослав Пенев, който продължава лечение.

„Днес бях с Любо повече от два часа. Дори се скарахме малко, защото много иска да присъства на мача. Казах му, че това няма как да стане. В момента най-важното е неговото здраве и животът му. Достъпът му до много хора трябва да бъде ограничен“, разкри Петров.

Той допълни, че Пенев се чувства добре и има желание отново да работи във футбола, но процесът на лечение ще бъде продължителен и изисква сериозни средства.

„Лечението продължава и ще бъде дълго. Надявам се един ден отново да видим Любо във футбола. Той има огромен опит и може да бъде полезен на българския футбол в различни роли“, каза още Петров.

Според него именно такива инициативи показват силата на съпричастността и обединяват хората около кауза, която е по-голяма от футбола.

„Всички идват заради каузата. Никой не пита за хотели, транспорт или условия. Хората идват, за да помогнат и да дадат надежда на тези, които се борят“, завърши Стилиян Петров.

Related Posts

Кристиян Балов започна подготовка с Цървена звезда

  Българският национал Кристиян Балов официално стартира подготовка с новия си клуб Цървена звезда. Младият талант се присъедини към състава на сръбския шампион, който се събра на стадион „Райко Митич“…

Септември официално назначи португалеца Симао Фрейтас за старши треньор

  Септември София обяви официално новия старши треньор на представителния си отбор. Това е португалският специалист Симао Фрейтас, който поема тима преди началото на новия сезон. Фрейтас пристига в столичния…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *