Георги Миланов напуска Динамо Букурещ: Решението е взето, време е за нов път

Бившият национал на България Георги Миланов обяви, че се разделя с Динамо Букурещ след две години и половина в клуба. Опитният халф призна пред дспорт, че е взел решението след края на сезона и тежкото разочарование от пропуснатата възможност за участие в Европа.

„Изкарах изключителни години в Динамо. Когато пристигнах, клубът беше в много трудна ситуация, а никой не очакваше, че ще успеем да се стабилизираме толкова бързо. Миналия сезон завършихме шести, а сега четвърти. Дадох изключително много на този клуб и като футболист, и като човек“, заяви Миланов.

34-годишният полузащитник подчерта, че все още се чувства в отлично физическо състояние и няма намерение да прекратява кариерата си.

„Чувствам се здрав и мотивиран да продължа да играя. Просто смятам, че е време за нова стъпка. Семейството ми липсваше, а и през сезона се случиха някои неща, които не ми харесаха. Решението е окончателно – напускам Динамо“, каза още той.

Бъдещето остава отворено

Миланов разкри, че към момента не води разговори с други клубове и първо иска да си даде кратка почивка след края на кампанията.

„Не изключвам нито един вариант. Винаги съм избирал място, където се чувствам желан и уважаван. Не съм провел никакви преговори до момента. Ще си почина със семейството и след това ще преценя следващата стъпка“, обясни халфът.

На въпрос дали е възможно завръщане в Левски, Миланов не даде конкретен отговор, но призна, че поддържа връзка със „синята“ общност.

„Феновете на Левски не са спирали да ми пишат още от деня, в който напуснах клуба. През последните месеци бяха още по-активни. Ще видим какво ще покаже бъдещето“, заяви той.

Миланов поздрави и бившия си отбор за спечелената шампионска титла.

„Изключително съм щастлив за ръководството, футболистите и всички хора в клуба. Направиха силен сезон и заслужено станаха шампиони“, каза българинът.

Лидер не само на терена

Полузащитникът подчерта, че ролята му в Динамо е била далеч по-широка от представянето на терена.

„Помагах много на младите футболисти. Давах им съвети, прекарвах време с тях и се опитвах да им предам опита си. Те често ми казваха, че съм им помогнал да израснат. Това е нещо, с което много се гордея“, разкри Миланов.

Подкрепа за новите правила в българския футбол

Бившият национал коментира и новото изискване на Български футболен съюз за задължително присъствие на млад български футболист в стартовите състави.

„Поздравявам БФС за тази стъпка. Българските таланти не са по-слаби от румънските, руските или унгарските. Просто трябва да получат шанс и правилна работа. Надявам се в бъдеще да се предприемат още по-смели мерки в подкрепа на младите български играчи“, заяви Миланов.

Той даде за пример Румъния и Русия, където според него се работи целенасочено за развитието на местните футболисти, като клубовете инвестират сериозно в тяхното бъдеще.

„В Румъния вече има изисквания за брой местни футболисти на терена, а голяма част от трансферните средства се влагат именно в румънски играчи. Надявам се подобна политика постепенно да се наложи и у нас“, завърши Георги Миланов.

Related Posts

Левски официално с нов собственик, Наско Сираков остава президент на клуба

Промяната на собствеността в Левски вече е факт. От клуба обявиха, че след решението на Комисията за защита на конкуренцията е извършено прехвърлянето на акциите към „София Кепитъл“ АД. С…

Официално: Левски представи Алекс Сентейес!

ПФК „Левски“ подписа договор със защитника Алекс Сентейес. Контрактът с испанския футболист е до лятото на 2029 година. Алекс Сентейес е роден на 30 август 1999 година във Валенсия (Испания).…

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *