Христо Янев: Дскато има надежда, ние имаме шанс да се борим

Наставникът на Ботев Враца Христо Янев коментира успеха над Етър с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на родното първенство.

Ето какво каза треньорът на врачани:

Заслужена беше днешната победа. Въпросът е, че футболът, който играхме, е различен от този, който искаме да играем. Създадохме ситуации, не допуснахме попадение, което са все позитивни неща за нашия отбор.

Трябва да поздравим Светльо Петров и отборът му за това, че промени системата на игра след червения картон. Въпросът е, че се намира в тежка ситуация, както сме и ние. Имахме късмет, че вкарахме гол при тази сгъстена защита. Едно е да играеш срещу Ботев Пловдив, който играе открит футбол, друго е да играеш срещу отбор, който играе с 9 футболиста зад топката.

Искахме да не даваме на Етър да се групира във фаза защита, да играем директно по крилата. За съжаление не се получи до самия край на мача. Лесно е да се говори за това, когато сме отвън, отколкото на терена. Не трябва да искаме нищо по-различно от това, което направихме в днешната среща.

Имаме надежда, надеждата остава. Докато има надежда, ние имаме шанс да се борим. Надявам се и в другите мачове съперниците ни да бъдат сериозни и да дадат всичко, което могат, срещу нас, както правим ние.