Петко Христов и Вальо Антов с равенства, Димо Кръстев със загуба в Серия Б

Интересни резултати записаха тримата български национали подвизаващи се в италианската Серия Б в предпоследния 37-ми кръг. Специя на Петко Христов не успя да победи Козенца като гост, стигайки само до 2:2. Тимът на българинът продължава битката си за оцеляване. Петко Христов стартира като титуляр и изигра пълни 90 минути за своя отбор.

Валентин Антов и неговия Кремонезе завършиха наравно 1:1 с тима на Парма. Българският национал започна като титуляр и изигра пълни 90 минути за своя отбор. След това равенство Парма остава лидер в Серия Б със 75 точки, осигурявайки си директно класиране за Серия А. Кремонезе са четвърти във временното подреждане с 64 точки на сметката си и ще играят бараж за последното трето място, което дава право на участие в първото ниво на италианския футбол през следващата кампания.

Третият български футболист играещ в Серия Б – Димо Кръстев се появи като резерва в 79-та минута при загубата на неговия Фералпизало от Венеция с 1:2. След това поражение състава на младежкия ни национал е сигурен изпадащ. Българинът играе в него като преотстъпен и ще се завърне във Фиорентина в края на сезона.