Лудогорец победи Арда и дръпна с 11 точки

Лудогорец спечели 12-а поредна победа в efbet Лига, след като надигра Арда с 2:0 в мач от 29 кръг на първенството. По този начин шампионите дръпнаха с 11 точки пред втория Черно море кръг преди края редовния сезон. Квадво Дуа отбеляза първия гол в 30-ата минута, след като засече центриране на Рик Джонатан, а в 42-ата минута Якуб Пьотровски отбеляза и втори гол, след като получи топката от тъч изпълнен от Бърнард Текпетей. Гостите останаха с човек по-малко, след като в началото на втората част Христо Митев бе изгонен с директен червен картон. Той остана на терена само 3 минути, след като се появи в игра на почивката.

Гостите започнаха активно мача и можеха още в 3-ата минута да поведат в резултата. Офор Чинонсо пусна към Борислав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле, но топката се удари в гредата.

След още 10 минути игра домакините отново имаха късмет и не допуснаха гол. Лъчезар Котев пусна към Станислав Иванов, който стреля по диагонала, но топката се удари в десния страничен стълб, върна се към Борислав Цонев, който на празна врата не успя да уцели и изпрати топката в аут. В 27-ата минута Руан Секо стреля от дистанция, но изпрати топката встрани от вратата.

След още 3 минути игра Лудогорец поведе. Руан Секо даде страхонет пас към Рик Джонатан, който центрира право на главата на Квадво Дуа, който успя да я насочи в ъгъла на вратата и резултатът стана 1:0.

В 32-ата минута Руан Секо пададе към Бърнард Текпетей, който стреля опасно, но не уцели вратата. В 36-ата минута Георги Терзиев центрира в наказателното поле на Арда на втора греда, където Якуб Пьотровски надскочи Деян Лозев. След това Милен Стоев изчисти топката голлинията. Бърнард Тепетей овладя топката и опита да стреля, но ударът му бе блокиран от Ебенезер Принц.

В 42-ата минута резултатът стана 2:0. Бърнард Текпетей изпълни тъч, който намери Якуб Пьотровски в наказателното поле, напредна и от малък ъгъл вкара топката между стълба и Анатоли Господинов.

Само 3 минути след началото на второто полувреме Арда остана с човек по-малко. Бърнард Тепкетей получи топката отдясно и бе задържан от влезлия на полувремето Христо Митев. Първоначално Никола Попов свири нарушение и показа жълт картон. След преглед на ситуацията с ВАР обаче Митев бе изгонен, тъй като реферите прецениха, че е бил последен в защитата на Арда. В 55-ата минута Текпетей подаде на Квадво Дуа, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Господинов. Лудогорец направи много голям пропуск в 69-ата минута, когато Текпетей подаде към Рик Джонатан, който бе на отлична позиция и стреля, но в последния момент топката рикошира в крака на Деян Лозев и излезе в корнер. Секунди по-късно Педро Нареси стреля от дъгата на наказателното поле на Арда, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Господинов.

ЛУДОГОРЕЦ – АРДА 2:0
1:0 Квадво Дуа 30`, 2:0 Якуб Пьотровски 42`

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 5. Георги Терзиев, 26. Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски – 99. Руан Секо (76′ – 18. Ивайло Чочев), 37. Бърнард Текпетей (90+1′ – 90. Спас Делев), 7. Рик Джонатан (76′ – 77. Кайо Видал) – 9. Квадво Дуа (76′ – 10. Матиас Тисера)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

АРДА: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 12. Ебенезер Принц (46′ – 32. Христо Митев) – 18. Джелал Хюсеинов, 77. Илия Юруков – 99. Станислав Иванов (83′ – 11. Борис Тютюков), 80. Лъчезар Котев (46′ – 26. Ел Мами Тетах), 10. Борислав Цонев (83′ – 33. Иван Тилев) – 9. Офор Чинонсо (60′ – 19. Тонислав Йорданов)

Старши треньор: Николай Киров

Червен картон: Христо Митев (48, Арда)

Рефер: Никола Попов