Душан Керкез: Голяма победа

Наставникът на Ботев Пловдив Душан Керкез коментира победата с 1:0 срещу ЦСКА в първия полуфинален мач в Сезам Купа на България.

Ето какво сподели треньорът на „канарчетата“:

Голяма победа. Голямата ни цел беше да си тръгнем с добър резултат. В нашия дом, нашия стадион и с нашите фенове, ще бъдем много по-силни. Днес победихме, но това не променя много много нещата. Ще трябва да играем добре и в реванша. Като че ли започнахме двубоя, не точно със страх, но тук имахме своя респект. Беше нормално да сме нервни в началото. В почивката дадох повече кураж на футболистите, казах им, че ще имаме своите шансове да вкараме. ЦСКА е много силен отбор, поздравявам техния треньор, те дадоха всичко от себе си за да спечелят. Искам да кажа едно голямо благодаря на нашите фенове, които дойдоха тук, в това време, да ни подкрепят.

Секулич все още не е готов да стартира от първата минута. Започнахме с Брахими, тъй като той осигурява повече движение и пространство. Днес той свърши страхотна работа, доволен съм от представянето им. Хората трябва да разберат, че и преди зимната пауза играхме силно, след това настъпиха някои промени и трябваше да се нагодим. Играта в защита, разбира се, е много важна. Разбира се, ако спечелиш първия мач, това е добре. Може да се порадваме малко, но имаме важен мач в неделя. До първи май имаме време да сме още по-готови за реванша. ЦСКА ще дойде готов да ни победи и ние трябва да покажем високо ниво.